Σύμβαση ύψους 3,42 εκατ. ευρώ υπέγραψε πρόσφατα η INTRAKAT, με τον «ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ ΑΕ».
Η σύμβαση αφορά στην προμήθεια, μεταφορά, τοποθέτηση και μετεγκατάσταση 200 Λυομένων Μεταλλικών Αιθουσών για λογαριασμό της εταιρείας «ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ Α.Ε.» σε διάφορες περιοχές της Ελληνικής επικράτειας. Πρόκειται για μονάδες αιθουσών ελαφριάς προκατασκευής που θα χρησιμοποιηθούν ως αίθουσες διδασκαλίας, γραφεία και χώροι υγιεινής στα σχολεία της επικράτειας και αναμένεται να παραδοθούν σε ένα χρόνο.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr