Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Πρόκειται για ένα έργο ΣΔΙΤ αξίας 33 εκατ. ευρώ, εκ των οποίων 15 εκατ. ευρώ από το ΕΣΠΑ και 18 εκατ. ευρώ χρηματοδότηση από τον ιδιώτη ανάδοχο (Intrakat-Αρχιροδον-Envitec).
Είναι το δεύτερο έργο ΣΔΙΤ Απορριμμάτων με μόχλευση κοινοτικών και ιδιωτικών πόρων που εντάσσεται - μετά εκείνο της Περιφέρειας Ηπείρου- στο νέο ΕΣΠΑ.
Η κατασκευή και για δυο έργα αναμένεται να ξεκινήσει στις αρχες του 2017, ενώ την ίδια χρόνική περίοδο ολοκληρώνεται και ξεκινάει η δοκιμαστική λειτουργιά του έργου ΣΔΙΤ Δυτ. Μακεδονιας.