Η εταιρία Παντεχνική ανακοίνωσε την σύσταση της εταιρίας με την επωνυμία «ΠΑΝΤΕΧΝΙΚΗ Α.Ε.-ΛΑΜΔΑ ΤΕΧΝΙΚΗ Α.Ε. και Σια-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΟΔΙΚΩΝ ΑΡΤΗΡΙΩΝ Ο.Ε.- και διακριτικό τίτλο ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΟΔΩΝ Ο.Ε.
Στην παραπάνω εταιρεία συμμετέχουν η Παντεχνική με όλουθες εταιρείες με ποσοστό 70%, η Λάμδα Τεχνική, με ποσοστό 20% και η Δ. Κουγιουμτζόπουλος, με ποσοστό 10%. Εδρα της εταιρείας είναι ο Δήμος Κηφισιάς του Νομού Αττικής και τα επί της οδού Καβαλιεράτου 7 γραφεία αυτής. Ο σκοπός της εταιρίας είναι η ανάληψη και εκτέλεση έργων με αντικείμενο τη λειτουργία και τη συντήρηση οδικών αρτηριών κάθε φύσης, ενώ το μετοχικό κεφάλαιο της εταιρίας ανέρχεται σε 100.000 ευρώ.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr