Το έργο "Αποπεράτωση και ολοκλήρωση του νέου πολυώροφου κτιρίου γραφείων και καταστημάτων με 5 υπόγεια" στο οικόπεδο ιδιοκτησίας της Πρόνοια Εμπορική επί των οδών Βασ. Σοφίας 68 και Αιγινήτου ανέλαβε η Εδραση Ψαλλίδας.
Ο προϋπολογισμός του έργου ανέρχεται στο ποσό των 6.500.000 ευρώ περίπου και οι εργασίες αναμένεται να ολοκληρωθούν τον Αύγουστο του 2006. Όπως είναι γνωστό η Εδραση ολοκλήρωσε πρόσφατα σύμφωνα με τις συμβατικές της υποχρεώσεις και την πρώτη φάση των εργασιών κατασκευής του κτιρίου της Πρόνοια Εμπορική "Εκσκαφές, Αντιστηρίξεις, Στεγανώσεις και Κατασκευή Φέροντος Οργανισμού μέχρι το δάπεδο ισογείου".
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr