Σε επαναληπτική γενική συνέλευση, που ορίστηκε για τις 17 Ιανουαρίου 2006, θα συζητηθεί η αλλαγή έδρας και του άρθρου 2 του καταστατικού της Compucon, καθώς στη σημερινή συνεδρίαση δεν υπήρξε η απαιτούμενη απαρτία.
Ειδικότερα σήμερα παρευρέθηκαν μέτοχοι που εκπροσωπούσαν 5.000.000 μετοχές επί συνόλου 12.431.980 ή το 40,22% του καταβεβλημένου μετοχικού κεφαλαίου. Η γενική συνέλευση ενέκρινε ομόφωνα, την απόφαση του διοικητικού συμβουλίου για την εκλογή του κ. Αναστάσιου Αλεξανδρίδη του Χρήστου, στη θέση του παραιτηθέντος κ. Αριστοτέλη Σπηλιώτη του Δημητρίου, ως ανεξάρτητου μη εκτελεστικού μέλους του Δ.Σ. της εταιρείας.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr