Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Το πρόγραμμα της αποστολής περιλαμβάνει προκαθορισμένες επιχειρηματικές συναντήσεις μεταξύ Ελλήνων και ξένων επιχειρηματιών, οι οποίες θα διοργανωθούν από τα Γραφείο ΟΕΥ στη Κορέα και την Ιαπωνία καθώς και από τον οργανισμό ΚΙΤΑ (Korean International Trade Association).
Η επιχειρηματική αποστολή αποβλέπει στην καλλιέργεια σχέσεων και επαφών με εισαγωγικούς οίκους και δίκτυα διανομής της Κορέας και της Ιαπωνίας και απευθύνεται σε επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στους παρακάτω κλάδους: τρόφιμα - ποτά, κοσμήματα, καλλυντικά, κλπ.
Στις ελληνικές επιχειρήσεις που θα συμμετάσχουν παρέχονται οι ακόλουθες υπηρεσίες:
πλάνο των προκαθορισμένων ραντεβού πριν την αναχώρηση
σεμινάριο επάνω στην Ιαπωνική αγορά, ανά κλάδο, προ της αναχώρησης
πλήρες πακέτο αεροπορικού οικονομικού εισιτηρίου και διαμονής σεξενοδοχείο 5 αστέρων στο Τόκιο και τη Σεούλ
μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο στο Τόκιο και τη Σεούλ
διερμηνεία
συνοδεία στο Τόκιο και τη Σεούλ