Εντός του αμέσως προσεχούς διαστήματος πρόκειται ο όμιλος Γερολυμάτου να οριστικοποιήσει τον Σύμβουλο Εκδοσης προκειμένου έτσι να δρομολογηθεί και η είσοδός του στην κεφαλαιαγορά. Σύμφωνα με διοικητικό στέλεχος του ομίλου ήδη βρίσκονται σε εξέλιξη συζητήσεις με τέσσερα τραπεζικά ιδρύματα της χώρας και το πιθανότερο είναι η υποβολή της σχετικής αιτήσεως να υλοποιηθεί το πρώτο δίμηνο του 2008.
Γεγονός που σημαίνει ότι θα καταγράφονται και τα μεγέθη του 2007. Για την φετινή περίοδο οι προβλέψεις είναι ότι ο τζίρος θα κυμανθεί στα 242 εκατ. ευρώ και τα προ φόρων καθαρά κέρδη στα 18 εκατ. ευρώ. Σημειώνεται ότι στις πωλήσεις ενοποιούνται 8 εταιρείες εκ των οποίων οι δύο βρίσκονται στην Ελλάδα και οι υπόλοιπες στο εξωτερικό.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr