Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Το Ελληνοκινεζικό Επιμελητήριο διοργανώνει για τον Οκτώβριο του 2007 επιχειρηματική αποστολή στην Καντόνα και για τις δύο περιόδους από 15-20 και από 25-30 Οκτωβρίου και καλεί τις ενδιαφερόμενες επιχειρήσεις- μέλη του να ανταποκριθούν θετικά στην πρόσκληση- πρόκληση να συμμετάσχουν και ως επισκέπτες και ως εκθέτες στη συγκεκριμένη Έκθεση που αποτελεί «πέρασμα» για τις επιχειρήσεις όλου του κόσμου.
«Ήδη στη διοργάνωση του Απριλίου 3 ελληνικές επιχειρήσεις συμμετείχαν ως εκθέτες και περιμένουμε και στη διοργάνωση του Οκτωβρίου, στο πρώτο μέρος της, από 15-20 Οκτωβρίου ( γιατί μόνο στο πρώτο μέρος και στις δύο περιόδους διεξαγωγής της Έκθεσης μπορούν να συμμετάσχουν ως εκθέτες διεθνείς επιχειρήσεις) να συμμετάσχουν ακόμη πιο μαζικά οι ελληνικές επιχειρήσεις.
Η ευκαιρία είναι μπροστά μας. Πιστεύουμε ότι, τον Οκτώβριο του 2007 που είναι η 102η ΔΕΚ, η χώρα μας, θα καταφέρει να πραγματοποιήσει μία πιο ολοκληρωμένη παρουσία και συμμετοχή στην Καντόνα προκειμένου να προωθήσει τις εξαγωγές της, αλλά και να προσελκύσει κινεζικές επενδύσεις», αναφέρει με δήλωσή του ο πρόεδρος του Ελληνοκινεζικού Επιμελητηρίου κ. Κωνσταντίνος Γιαννίδης.