Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Από την άλλη τον κλάδο έχουν ξεκινήσει να βολιδοσκοπούν και ιταλικές πολυεθνικές και συγκεκριμένα η Ιlly και η Segafreddo που παγκοσμίως αναπτύσσουν εκτός από την χονδρική και δίκτυο καταστημάτων καφέ. Οι πληροφορίες είναι ότι και οι δύο εταιρείες έχουν ξεκινήσει επαφές με τις εταιρείες που τις εκπροσωπούν στην ελληνική αγορά, προκειμένου να διαπιστωθεί καταρχήνεάν υπάρχει ενδιαφέρον από αυτές να αναπτύξουν τέτοιου είδους δράση.
Εν τω μεταξύ εντός του αμέσως προσεχούς διαστήματος αναμένεται το ντεμπούτο της Gloria Jeans που διαχειρίζεται ο όμιλος Everest αλλά και του σήματος Costa Coffe, στο οποίο μετοχικά συμμετέχει ο επιχειρηματίας Α. Βωβός.
Δέσποινα Καραγιαννοπούλου