Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Εκτός από το σήμα Βίκος στις εγκαταστάσεις της εταιρείας εμφιαλώνονται και τα φυσικά επιτραπέζια νερά (private label): ' ΑΒ ' για λογαριασμό των S/M ΑΒ Βασιλόπουλου, 'Γάργαρο' για λογαριασμό των S/M cash and carry METRO, 'Μιτσικέλι ' για λογαριασμό των S/M Carrefour, 'Εβίβα' για λογαριασμό των S/M LIDL και 'Ναϊάς' για λογαριασμό των S/M PLUS.
Ουσιαστικά σήμερα η αγορά του εμφιαλωμένου νερού ελέγχεται κατά 65% από πέντε εταιρείες και συγκεκριμένα την Χήτος ΑΕΒΕ με το «Ζαγόρι», τη Coca-Cola Τρία Εψιλον με το «Αύρα», τη Pepsico-HBH με το «ΗΒΗ-Λουτράκι», τη Nestle Hellas Α.Ε. με το «Κορπή» και τη Βίκος με το ομώνυμο νερό συγκεντρώνουν το 65% της αγοράς.
Το υπόλοιπο 35% μοιράζονται 62 εταιρείες, που δραστηριοποιούνται στην πλειοψηφία τους σε τοπικό επίπεδο.
Δ. Καραγιαννοπούλου