Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Βάσει αυτής της συνεργασίας η SafeDoc ουσιαστικά εντάσσεται στον όμιλο της Iron Mountain και έτσι θα εντείνει τις επενδυτικές της δραστηριότητες στην Ελλάδα σε αποθηκευτικούς χώρους, σύγχρονα συστήματα διαχείρισης υψηλής τεχνολογίας, καθώς και θα εισαγάγει νέες πρωτοποριακές υπηρεσίες στην Ελληνική Αγορά.
Με αφορμή την ανακοίνωση της αποκλειστικής συνεργασίας με την Iron Mountain ο κος Κων/νος Σταμπουλόπουλος Διευθύνων Σύμβουλος της SafeDοc δήλωσε «Μετά από 5 χρόνια παρουσίας και δραστηριότητας στον τομέα της Επαγγελματικής Διαχείρισης Φυσικών Αρχείων και πληροφοριών η SafeDoc ανοίγει ένα νέο κεφάλαιο στην επιχειρηματική της δραστηριότητα.Η συνεργασία μας με την Iron Mountain αποτελεί μια σημαντική εξέλιξη η οποία αναμένεται να προωθήσει και να ενισχύσει περαιτέρω την τεχνογνωσία μας και να μας παράσχει την δυνατότητα να προσφέρουμε ακόμη περισσότερες και πιο αναβαθμισμένες υπηρεσίες διαχείρισης αρχείων, σε μεγαλύτερο εύρος οργανισμών».
Παράλληλα ο κος Edward Prittie, Αντιπρόεδρος της Iron Mountain ανέφερε χαρακτηριστικά «Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι με την συνεργασία μας με την SafeDoc καθώς παρότι νέα εταιρεία είναι δομημένη με βάση τα διεθνή πρότυπα στο χώρο, παρέχει άριστες υπηρεσίες, είναι η ηγέτιδα στην ελληνική αγορά, και έτσι μπορεί να ενισχύσει αποτελεσματικά την διεθνή μας παρουσία και να εξυπηρετήσει και πολυεθνικούς μας πελάτες εγκατεστημένους στην Ελλάδα.
Με βάση την πάνω από 50 χρόνια εμπειρία της Iron Mountain στην παγκόσμια αγορά, η SafeDoc θα μπορέσει να αναπτύξει σημαντικά την επαγγελματική διαχείριση αρχείων στην αναπτυσσόμενη Ελληνική αγορά. Έτσι οι Ελληνικές επιχειρήσεις θα μπορέσουν να έχουν έναν αξιόλογο συνεργάτη που θα τους καθοδηγήσει στους σύγχρονους τρόπους με τους οποίους θα μπορέσουν να αντεπεξέρχονται στις προκλήσεις που αφορούν στα φυσικά και ηλεκτρονικά τους αρχεία.»