Το Δ.Σ. της Αlpha Bank, κατά τη συνεδρίασή του στις 26/6/2012, εξέλεξε σε πλήρωση κενωθείσας θέσεως μη εκτελεστικού ανεξάρτητου μέλους διοικητικού συμβουλίου, τον κ. Παύλο Α. Αποστολίδη, για το υπόλοιπο της θητείας του παρόντος Δ.Σ.
Εν συνεχεία, το Δ.Σ. συγκροτήθηκε σε σώμα ως ακολούθως: ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΑ ΜΕΛΗ Εκτελεστικός Πρόεδρος Δ.Σ., Γιάννης Σ. Κωστόπουλος. Διευθύνων Σύμβουλος, ο κ. Δημήτριος Π. Μαντζούνης. Εντεταλμένοι Σύμβουλοι οι Γενικοί Διευθυντές, κ. Σπύρος Ν. Φιλάρετος, Αρτέμης Χ. Θεοδωρίδης και Γεώργιος Κ. Αρώνης. ΜΗ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΑ ΜΕΛΗ Ο κ. Παύλος Γ. Καρακώστας και η κ. Ιωάννα Ε. Παπαδοπούλου. ΜΗ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΜΕΛΗ Αντιπρόεδρος Δ.Σ., ο κ. Μηνάς Γ. Τάνες. Μέλη, οι κ. Γεώργιος Ε. Αγουρίδης, Παύλος Α. Αποστολίδης, Αθανάσιος Μ. Βερέμης, Ευάγγελος Ι. Καλούσης και Ιωάννης Κ. Λύρας. ΜΗ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ, κατ’ άρθρο 1 ν. 3723/2008, το Ελληνικό Δημόσιο διά του υπ’ αυτού ορισθέντος (βάσει της υπ’ αριθ. 26320/Β 1278/18.6.2010 αποφάσεως Υπ. Οικονομικών) εκπροσώπου του κ. Σαράντη-Ευάγγελου Γ. Λώλου. ΜΗ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ, κατ’ άρθρο 6 παρ. 9 ν. 3864/2010, ο κ. Νικόλαος Κουτσός κατόπιν υποδείξεως (διά της υπ’ αριθ. 166/30.5.2012 επιστολής) του Ταμείου Χρηματοπιστωτικής Σταθερότητας.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr