Την επιθυμία του να απαλλαγεί των καθηκόντων του Προέδρου της Σάνυο εξέφρασε ο κ. Νικόλαος Παπαγεωργίου. Το Δ.Σ. της εταιρίας εξέλεξε στη θέση του τον μέχρι σήμερα Αντιπρόεδρο και αναπληρωτή διευθύνοντα σύμβουλο.
Η Διοίκηση της Σάνυο ενημερώνει ότι στη πρόσφατη συνεδρίαση του Δ.Σ., ο Πρόεδρος, κ.
Παπαγεωργίου Νικόλαος του Σταύρου, εξέφρασε την επιθυμία του να απαλλαγεί των καθηκόντων του Προέδρου παραμένοντας ωστόσο εκτελεστικό μέλος των Δ.Σ. των εταιρειών του Ομίλου.
Ο κ. Παπαγεωργίου έχει αυξημένες επαγγελματικές υποχρεώσεις πέραν των υποχρεώσεων του Ομίλου, οι οποίες απαιτούν τη συχνή απουσία του τόσον στο Εσωτερικό όσον και στο Εξωτερικό, γεγονός που δεν του επιτρέπει την, όπως θα επιθυμούσε από άποψη χρόνου παρουσία του στην εταιρία, δυσχεραίνοντας εν τέλει την ομαλή λειτουργία της.
Το Διοικητικό Συμβούλιο, σεβόμενο την επιθυμία του Προέδρου, αποδέχθηκε ομόφωνα την πρότασή του και εξέλεξε παμψηφεί ως Πρόεδρο τον μέχρι σήμερα Αντιπρόεδρο και αναπληρωτή διευθύνοντα σύμβουλο κ.
Νικόλαο Παπαγεωργίου του Γεωργίου. Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr