Από την 07.07.2010 οι μετοχές της Frigoglass θα διαπραγματεύονται στο Χρηματιστήριο Αθηνών χωρίς το δικαίωμα απολαβής μερίσματος ύψους 0,10 ευρώ ανά μετοχή (καθαρό 0,09 ευρώ). Δικαιούχοι του μερίσματος θα είναι οι μέτοχοι της Εταιρίας που θα είναι εγγεγραμμένοι στα αρχεία του Συστήματος Αυλων Τίτλων την 09.07.2010 (Record Date).
Ημερομηνία ενάρξεως πληρωμής μερίσματος ορίσθηκε η 14.07.2010.
Σημειώνεται ότι ενόψει της ύπαρξης ιδίων μετοχών, το ποσό του πληρωτέου μερίσματος θα προσαυξηθεί κατά το ποσό που αντιστοιχεί στις ίδιες μετοχές της εταιρείας κατά την 09.07.2010 (Record Date). Η εταιρεία θα προβεί σε σχετική ανακοίνωση.
Το μέρισμα θα καταβληθεί σύμφωνα με τη διαδικασία που ρυθμίζουν οι Κανονισμοί του Χρηματιστηρίου Αθηνών από την πληρώτρια Τράπεζα Εurobank EFG.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr