Την αποκλειστική διανομή της εταιρείας SELVA S.p.a. στην Ελλάδα και στη Ρουμανία αναλαμβάνει η Μοτοδυναμική, όπως αναφέρει σε σημερινή της ανακοίνωση.
Η SELVA S.p.a., όπως υπογραμμίζεται στην ανακοίνωση της Moτοδυναμικής, είναι ο μόνος Ευρωπαίος κατασκευαστής εξωλεμβίων και διαθέτει παραγωγική μονάδα για δίχρονους εξωλέμβιους κινητήρες από 3,5 έως 100 ίππους, τετράχρονους εξωλέμβιους κινητήρες από 4 έως 115 ίππους, πλαστικά σκάφη από 4,5 έως 7 μέτρα και φουσκωτά σκάφη (συμβατικά και μη) από 2,2 έως 8 μέτρα. Εξάγει τα προϊόντα της σε όλη την Ευρώπη, τη Λατινική Αμερική και τη Βόρεια Αφρική. Το 10% της εταιρείας ανήκει στην Υamaha Μotor Εurope και το 90% στην οικογένεια Selva. Η εταιρεία έχει έδρα στο Τιράνο της Β. Ιταλίας και απασχολεί 100 άτομα. Η νέα συνεργασία, όπως τονίζεται στην ανακοίνωση, ενισχύει το πεδίο δραστηριοτήτων της Μοτοδυναμικής στον κλάδο της θάλασσας και λειτουργεί συμπληρωματικά στην πλήρη σειρά προϊόντων ΥΑΜΑΗΑ.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr