Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Έπειτα από τη σύμπραξη με την παράταξη «Οικολογία – Αλληλεγγύη» και την παρουσίαση των βασικών αξόνων του προγράμματος για μία «Θεσσαλονίκη Για Όλους», που θα δώσει προοπτική και ελπίδα στους Θεσσαλονικείς, ο Σπύρος Πέγκας ανακοινώνει σήμερα επιπλέον 18 υποψήφιους με τη δημοτική κίνηση «Θεσσαλονίκη Για Όλους», για τις επερχόμενες αυτοδιοικητικές εκλογές του Οκτωβρίου.
Πρόκειται για γυναίκες και άνδρες που προέρχονται από την κοινωνία των πολιτών, ακαδημαϊκοί, ελεύθεροι επαγγελματίες και επιχειρηματίες που έχουν θέσει ως βασικό στόχο τη βελτίωση της ζωής των Θεσσαλονικέων, καθιστώντας την πόλη πιο φιλική και «πράσινη» για τους πολίτες της.
Σε δήλωσή του ο υποψήφιος δήμαρχος Θεσσαλονίκης Σπύρος Πέγκας αναφέρει τα εξής: «Η δημοτική κίνηση «Θεσσαλονίκη Για Όλους» συνεχίζει να δυναμώνει. Σήμερα, ανακοινώνουμε άλλους 18 υποψήφιους, μαζί με τους οποίους θα δώσουμε τη μάχη στις αυτοδιοικητικές εκλογές του Οκτωβρίου, για να γυρίσει σελίδα η Θεσσαλονίκη και να βαδίσει επιτέλους και πάλι μπροστά. Όραμά μας η Θεσσαλονίκη να γίνει μία πόλη που αξίζει να ζούμε σε αυτήν και να νιώθουμε αναπόσπαστο κομμάτι της. Έχουμε εμπειρία, έχουμε σχέδιο, έτσι ώστε να μετατρέψουμε τη Θεσσαλονίκη σε μία πόλη εξωστρεφή, συμπεριληπτική και ανθρώπινη».
Το επόμενο διάστημα αναμένονται νέες ανακοινώσεις υποψηφίων με τη δημοτική κίνηση «Θεσσαλονίκη Για Όλους».
Τα ονόματα των νέων υποψηφίων:
Από την παράταξη «Οικολογία – Αλληλεγγύη»: