Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Γράφει ο Άγγελος Κωβαίος
Είναι ο Πίνατ (Peanut), επί το ελληνικότερον «Φιστίκης», τον οποίον υιοθέτησε προσφάτως ο Κυριάκος Μητσοτάκης, όταν επισκέφθηκε τη Φιλοζωική Ένωση Ηλιούπολης, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα αδέσποτων ζώων.
«Και κάπως έτσι μπήκε ο Peanut στη ζωή μας!», αναφέρει σε σχετική του ανάρτηση ο Πρωθυπουργός, επισημαίνοντας μάλιστα ότι «μας διάλεξε» και προτρέποντας: «Ανοίξτε την αγκαλιά σας και σώστε ένα αδέσποτο»…