Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Περαιτέρω, το Διοικητικό Συμβούλιο της Εταιρείας, ομόφωνα εξέλεξε τον κ. Γεώργιο Γκάτζαρο, ως Πρόεδρο του ΔΣ, και τον κ. Δημήτριο Παπουτσάνη, ως Αντιπρόεδρο του ΔΣ και Διευθύνοντα Σύμβουλο της Εταιρείας τον κ. Μενέλαο Τασόπουλο.
Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο συγκροτήθηκε σε σώμα στις 10.07.2024 και προσδιόρισε την ιδιότητα των μελών του ως εκτελεστικών ή μη εκτελεστικών, ως εξής:
Τον Πρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου, κ. Γκάτζαρο, αναπληρώνει ο Αντιπρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου, κ. Παπουτσάνης, αποκλειστικά ως προς τις μη εκτελεστικές του αρμοδιότητές του ως Προέδρου του Διοικητικού Συμβουλίου. Κατά τα λοιπά, αναπληρωτής του Προέδρου ορίζεται ο Διευθύνων Σύμβουλος της Εταιρείας, κ. Τασόπουλος.
Η θητεία του ανωτέρω Διοικητικού Συμβουλίου είναι τριετής, ήτοι μέχρι τις 10.07.2027, παρατεινόμενη όμως μέχρι τη λήξη της προθεσμίας, εντός της οποίας πρέπει να συνέλθει η αμέσως επόμενη τακτική Γενική Συνέλευση και μέχρι τη λήψη της σχετικής απόφασης.